Usługi ogrodnicze z pasją…

USŁUGI OGRODNICZE

FORMOWANIE, PRZYCINANIE KRZEWÓW

Profesjonalne przycinanie i formowanie krzewów to niewątpliwie nasza specjalność.
Oto tylko kilka spośród wielu korzyści jakie płyną z regularnego przycinania krzewów i drzew:

Poprzez cięcie nadajemy roślinom bardziej zwarty pokrój, dzięki temu stają się mniej wrażliwe na działanie czynników atmosferycznych.
Cięcie ułatwia ochronę roślin m.in. przez usuwanie pędów chorych (cięcie sanitarne)
Pobudzanie kwitnienia. W przypadku krzewów o ozdobnych kwiatach, w tym róż niezbędne jest regularne cięcie wpływające na podtrzymanie kwitnienia. Poprzez odpowiednie cięcie tworzymy formowane żywopłoty, ścianki, elementy geometryczne i figury (topiary).

Nie bez znaczenia jest też fakt dla posiadaczy niewielkich ogrodów że rośliny formowane mogą utrzymywać wyznaczone rozmiary zdobiąc ogród często niepowtarzalnymi kształtami.

OPRYSKIWANIE

Opryskiwanie roślin jest jednym z podstawowym, a zarazem kluczowym zabiegiem pielęgnacyjnym w ogrodzie. Ochroną należy objąć rośliny zarówno pod kątem chorób grzybowych jak również walki z różnego rodzaju szkodnikami. Opryskiwanie stosujemy w oparciu o aktualne informacje zawarte w Programie Ochrony Roślin, oraz przy użyciu profesjonalnych opryskiwaczy nadmuchowych.

NAWOŻENIE

Prawidłowo wykonane nawożenie ma ogromny wpływ na zdrowie i kondycję roślin ogrodowych, a także na jakość oraz wygląd Państwa trawnika.
Dobierzemy odpowiednie rodzaje nawozu oraz ich dawki, tak aby dostarczyć roślinom dokładnie tego czego aktualnie potrzebują.

KOSZENIE TRAWNIKÓW

Trawnik stanowi ważną część ogrodowego krajobrazu. Wyznacza przestrzeń którą możemy przeznaczyć na odpoczynek lub zabawę.
Tylko często koszona trawa będzie tworzyć zielony dywan. Regularne koszenie sprzyja wzrostowi i krzewieniu się trawy oraz ogranicza rozwój chwastów. Chętnie zajmiemy się Państwa trawnikiem w taki sposób aby stał się prawdziwą chlubą ogrodu.

WERTYKULACJA

Wertykulacja trawnika to zabieg rekultywacyjny, którego najważniejszym celem jest usunięcie mchu oraz zbitego filcu. Dzięki temu trawa ma bardziej komfortowe i lepsze warunki do rozwoju. Kolejnym bardzo ważnym celem tego zabiegu jest przenikanie do korzeni trawy większej ilości wody oraz substancji odżywczych poprzez powstałe w ziemi otwory. Usunięcie mchów i chwastów umożliwia trawie lepszy dostęp do światła słonecznego. Te wszystkie czynności mają bezpośredni wpływ na prawidłowy rozwój oraz odpowiedni wygląd trawy.

ZAKŁADANIE TRAWNIKÓW

Gęsty, soczyście zielony trawnik to marzenie wielu osób posiadających ogród. Na powstanie właśnie takiego trawnika ma wpływ wiele czynników, takich jak odpowiednie podłoże, dobre jakościowo ziarna traw, zapewnienie kiełkującej trawie wystarczającej wilgotności i t.p.
Zakładamy trawniki z rolki oraz z siewu
Zapraszamy do współpracy.

NASADZENIA ROŚLIN

Sadzenie nowych roślin w ogrodzie nie zawsze jest takie proste jak się początkowo wydaje. Wielokrotnie trzeba się wykazać wiedzą z zakresu potrzeb poszczególnych roślin odnośnie rodzaju gleby, stanowiska w jakim dany gatunek może rosnąć oraz samej techniki sadzenia( stabilizowanie roślin, palikowanie drzew it.d.)
Zdaj się na doświadczenie profesjonalistów. Zasadzimy Państwa rośliny zgodnie z wszelkimi prawidłami sztuki ogrodniczej, tak aby wszystkie się przyjęły i zdobiły Państwa ogród.

INNE…

Zajmiemy się również wszelkimi pracami ,,okołoogrodniczymi” takimi jak sprzątanie działek, malowanie ogrodzeń, wycinka drzew, pielenie rabat i wiele innych.

Adres

Henryszew ul. Topolowa 49
96-316 Międzyborów

Telefon

508 992 628

E-mail

biuro@zielonyfryzjer.pl